Březen 2018

Zfilmování knihy 'Dvůr Trnů a Růží'

31. března 2018 v 18:44 COMING OUT
Jedna z nejslavnějších knižních YA sérií na světě, Dvůr Trnů a Rúží, bude mít film! Tohle ovšem není žádna novinka, Sarah J. Mass (autorka) práva prodala už před lety, ale nedávno byl hotov scénář! K zhotovení filmu toho ještě hodně chybí, není ani režisér a ani obsazení. Datum premiéry je zatím v nedohledné době, ale pomalu by se vše mělo blížit. Práva koupila společnost Constantin Film, která přivedla na obrazovny například seriál Shadowhunters.

Mě největší starosti dělá obsazení, bojím se, že s ním nebudu spokojená. Doufejme, že SJM a budoucí režisér vyberou správné lidi.

(Autorka také prodala práva (už také před lety) její druhé série Skleněný Trůn, ze které by se měl stát seriál vysílaný na stanici Hulu. Nesl by název Queen of Shadows (čtvrtá kniha, Královna Stínů), ale vše se asi zastavilo a několik let novinky o seriálu nejsou a fanoušci pochybují, že se to vůbec někdy natočí)


Překlad oznámení:

therealsjmaas Tohle zrovna přistálo na mém stole (!!!!!!!). Odkaz na více detailů/aktualizace o filmu v popisu! Hlavy rychle nahoru: Pořád je před námi dlouhá cesta než to uvidíme na obrazovkách! Constain a Tempo, jsou tým, který má na starosti vše za scénami a pracují velmi tvrdě a vášnivě, aby adaptovali tyhle knihy a shromáždili správnou skupinu lidí, aby tomu přinesli život. Pořád hledáme režiséra s perfektní vizí pro tento film, stejně jako hvězdné obsazení, ale už jsem super nadšená, že přinesli úžasnou Rachel Hirons, aby napsala scénář. Skřížené prsty!!! 😁😁😁
#acotar #acourtofthornsandroses #acomaf #acourtofmistandfury #acowar #acourtofwingsandruin #acofas #acourtoffrostandstarlight


MŮJ ACOTAR DREAM CAST:- (nejaktuálnější, nejvíc obsazených postav
+ dream casty i na jiné knihy než jsou na blogu)

REVIEW: Palác lží

18. března 2018 v 13:26 | Erin Watt |  REVIEWS


Poslední díl Papírové princezny opět nezklamal. Vzpamatováva se náporu ničicích zvratů, které přinesl Prokletý princ a zároveň se vypořádava s novou náloží dalších zvratů. Vypadá to ale, že tentokrát je ničení nezvratné. Je mi líto jediné věci. A to je, že se s tímhle dílem loučíme s Royaly (tedy knihy pokračují, ale jen o Eastonovi).


The Legacies

17. března 2018 v 14:04 COMING OUT
Už po ukončení seriálu The Vampire Diaries se spekulovalo o možné spin-offu a poté i u konce čtvrté série The Originals. Nyní jsme se dočkali officiálního potvrzení od Julie Plec. Bude mít název The Legacies. Pilotní díl bude jedenáctá epizoda páté série The Originals. Bude mít premiéru 25. října na stanici The CW, na které se vysílaly oba seriály.

Zatím je potvrzeno šest herců, kteří se na projektu budou účastnit. V hlavních rolích se objeví Danielle Rose Russel v roli teenage Hope, Matt Davis v roli Alarica Saltzmana, QuincyFouse (postava zatím neznáma), Kaylee Bryant (postava zatím neznáma),Jenny Boyd (postava zatím neznáma) a Aria Shahghasemi v roli Hopiného kamaráda, který bude i v páte sérii The Originals. Jestli se tam objeví známe zváře z TVd jako Candice Accola/King nebo Hopina nová láska Jedidiah Goodacre v páte sérii TO se zatím neví.

Příběh bude soustředěn na Hope a její život v Salvatorovic internátní škole, bližší informace zatím nejsou.


Julie Plec "potvrzuje" spin-off
Pokud nejde spustit, klik >ZDE<


Matt Davis a Danielle Rose Russel
Zdroj obrázku: Variety.com

War Storm

17. března 2018 v 13:26 COMING OUT
War Storm (Válečná bouře) bude čtvrtá a finální kniha série Rudá královna. Kniha vychází 15. května 2018 pro USA a UK, u nás vyjde nejspíš až příští rok.


VÍTĚZTVÍ NĚCO STOJÍ.
Mare Barrow se tohle naučila velmi dobře, když ji Calova zrada téměř zničila. Nyní je odhodlaná ochránit své srdce- a zajistit svobodu Rudým a novokrevným jako je ona. Mare se rozhodla, že svrhne království Norta jednou pro vždy.... počínaje korunou na Mavenově hlavě.
Ale žádná válka se nevyhraje sama a než Rudí můžou povstat jako jeden, Mare musí čelit chlapci, který ji zlomil srdce, aby porazil chlapce, který ji skoro zlomil. Calovi silní spojenci spolu s Mare a Šarlatovou hlídkou dokážou obrovskou sílu. Ale Maven je poháněn tak hlubokou posedlostí, že se nezastaví nad ničím dokud znovu nebude mít Mare jako svou vlastní, i když to může znamenat zničení čehokoliv- a kohokoliv- kdo mu stojí v cestě.
Válka se blíží a vše pro co Mare bojovala visí v rovnováze. Bude vítěztví stačit na svrhnutí Stříbrného království? Nebo bude blýskající dívka navždy umlčena?
V epickém závěru ohromující série Victorii Aveyard musí Mare přijmout její osud a svolat všechnu její sílu....všichni budou zkoušení, ale ne všichní přežijí.

Já se už začínám bát, že to nebude žádny happy end, který bychom chtěli. Podle měho to bude něco jako finále ACOWARu, kdy naše srdce utrpí těžké rány, ale jestli to nakonec skončí alespoň trochu št'astně to se musíme nechat překvapit. Já se do knihy pustím hned jak vyjde e-kniha, na české vydání bych čekat nevydržela...


Oficiální trailer:
Pokud nejde spustit, klik >ZDE<Obálka:
Zdroj obrázku: EW.com
CITÁTY:

Zdroj obrázku: IG Victoria Aveyard

REVIEW: Prokletý princ

16. března 2018 v 20:07 | Erin Watt |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Spisy jedné knihomolky

Po naprosto napínavém konci Papírové princezny jsem se okamžitě musela pustit do druhého dílu. Druhé díly sérií bývají občas zklamáním, ale to rozhodně neplatilo u Prokletého prince, který přináší další várku ničení, která nabývá na síle. Prokletý princ opravdu neměl chybu a měl i scény, u kterých se člověku zastaví srdce...


REVIEW: Papírová princezna

16. března 2018 v 18:45 | Erin Watt |  REVIEWS


Do Papírové princezny jsem se pustila v očekávání, že to bude něco podobného jako Selekce. Jak já se mýlila... Ale dobré na tom je, že ve výsledku mi to vůbec nevadilo, ani trošičku. Je to příběh z "realného života", takže to není nějaké fantasy. Bylo to i hrozně vtipné a více než příjemné čtení. Je nemožné si to zamilovat- už jen díky te obálky.


REVIEW: Králova klec

16. března 2018 v 16:20 | Victoria Aveyard |  REVIEWS


Předposlední kniha Rudé královny byla zatím asi nejlepší knihou ze série. Victoria pro knihu nemohla vymyslet lepší název, jen ten popisuje příběh knihy. Opět to s sebou neslo zvraty, zradu, bezmoc, nadvládu, vzpouru a mnoho dalšího. Tenhle díl pro mě byl s mými emocemi jak na vodě, v jednu chvíli se směju a v druhé zase brečím a vztekám se, rozhodně tam nebylo nic, co by mě nudilo.


REVIEW: Queen Song

15. března 2018 v 20:15 | Victoria Aveyard |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Goodreads

Queen Song je novella ze série Rudá královna, příběh se odehráva v minulosti, několik let před začátkem první knihy.

REVIEW: Křišt'álový meč

15. března 2018 v 19:29 | Victoria Aveyard |  REVIEWS


Oprotí první knize- Rudá královna- se mi Křišt'álový meč o hodně víc líbil. Do druhé knihy se mi moc pouštět nechtělo, jelikož mě druhá kniha až tak nezaujala. Ze začátku jsem se do toho nemohla začíst, ale postupně jsem stránky začala hltat. Mělo to opravdu hodně nečekaných zvratů a musím i říct, že už mě dlouho žádná kniha takhle nezničila a nezlomila srdce.


REVIEW: Brave

6. března 2018 v 20:53 | Jennifer L. Armentrout |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Goodreads

Brave je třetí a poslední kniha Wicked trilogie. Musím říct, že to bylo úžasné zakončení a od čtení se prostě nešlo odtrhnout. Vzrušující, sexy, emocionální, zábavné a romantické, byla to naprosto úžasná zakončující kniha. Než jsem se do čtení pustila, trošku jsem se toho obávala, protože na rozdíl od prvních dvou knih má Brave jinou obálku - chybí tam Ren a má jiný styl a myslela jsem si, že by to mohlo mít něco společného s dějem... Ale naštěstí to ničemu nenaznačovalo.


REVIEW: Torn

4. března 2018 v 13:39 | Jennifer L. Armentrout |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Goodreads

Druhý díl trilogie Wicked s sebou nesl hodně nečekané a emocionální zvraty. Při čtení této knížky mě moje srdce hodně bolelo, což by se dalo popsat jako náplň celé knihy. Čtení jsem si maximálně užila, nebyla tam jediná scénka, která by mě nudila nebo by byla zbytečná.