Říjen 2017

Spolupráce a rozhovor s Majdou z blogu Majdin svět v knihách

31. října 2017 v 14:38

Už chvíli sleduju blog Majdin svět v knihách a chtěla jsem s Majdou navázat spolupráci a naštěstí souhlasila. Rozhodly jsme se udělat rozhovor jedna s druhou. Otázky jsem vymyslela já a snažila jsem se, aby nebyly stejné jako v Zákulisí blogování, ale přese jen tam jedna nebo dvě takové otázky jsou... Tothle je pro nás obě první meziblogová spolupráce, a tak nás nenapadlo nic jiného, než udělat rozhovor jedna s druhou.
ROZHOVOR:

Řeklni něco málo o sobě.

Jsem Majda, je mi 17 a svůj blog si vedu rok. Píšu hlavně recenze na knížky.

Jaká je tvá nejoblíbenější série/ kniha?

Asi se nedá říct, která knížka nebo série je moje nejoblíbenější, protože každá je jiná. Ale mezi takou tu elitu pro mě patří určitě Harry Potter, Měsíční kroniky, Hana, knížky Jonase Jonassona...


Jaké byly tvé začátky a průběh blogování?

S aktuálním blogem jsem začala úplně spontánně, když jsme měli ve škole povinnou četbu a mě mrzelo, že nikde v rozborech se nedá najít podrobný popis děje - tak jsem taky získala první návštěvníky, své spolužáky. Teď zpětně vím, že to byla celkem blbost, ale tehdy mi to opravdu pomohlo...


Nejoblíbenější autor/ autorka?

S autory je to stejné, jako s knihami, neumím říct, který je nejoblíbenější. Ale mezi mé oblíbené patří J. K. Rowling, Joelle Charbonneau, Jonas Jonasson nebo S. J. Maas.


Jaký byl největší úspěch tvého blogu?

Největší úspěch blogu bylo asi navázání spolupráce s pořadateli Humbooku, kdy jsem na něj byla pozvaná jako jejich VIP host. Této možnosti si opravdu vážím.

Naučilo tě něco blogování? Případně co?

Asi ne přímo naučilo, ale rozhodně jsem se zlepšila v komunikaci s lidmi - když jsem začínala, dělalo mi problém napsat někomu třeba jenom mail.


Kterého blogera/ blogerku by jsi chtěla poznat?

Hm... Nejvíce asi Káju z Penny and books nebo Klárku z Klářiných knih - v obou případech se mi to v říjnu splnilo ♥ další mě teď nenapadají.


Podle čeho si vybíráš nížky?

Knihy si vybírám hlavně podle nálady, moc neřeším, co se teď čte nebo nečte, prostě čtu, na co mám zrovna chuť...


Jaký je tvůj nejoblíbenější herec/ herečka a zpěvák/ zpěvačka?

Nejoblíbenější herec je asi Leonardo diCaprio a oblíbený zpěvák asi Tomáš Klus.

Uvažovala jsi někdy o zrušení blogu?

Ne, měla jsem sice párkrát období, kdy jsem přemýšlela o dlouhodobější pauze, ale přímo o zrušení ještě nikdy.

Inspirují tě nějaké blogy, připadně jaké?

Snažím se psát tak, aby to bylo co nejvíc "moje", takže přímo nějaký blog, který by mě inspiroval nemám.

Setkala jsi se někdy s tvým fanouškem?

Nevím, jestli se to dá považovat přímo za fanoušky, ale setkala jsem se se spoustou lidí, co čtou a často taky blogují na Humbooku.

Čemu se věnuješ mimo blogování?
Mimo blogování dělám hlavně jógu, což lidem často připadá zvláštní, ale já to prostě miluju! Občas si poskládám třeba origami, ale to je tak nějak všechno...
A to je z rozhovoru s Majdou vše, rozhovor se mnou najdete >ZDE<

Dylan Sprouse v novém filmu "Dismissed"

29. října 2017 v 12:15 COMING OUT
Dylan Sprouse, stejně jako jeho bratr-dvojče Cole Sprouse, se po dlouhé přestávce dali zpět na herectví. Cole nyní září v seriálu Riverdale, vysílaný na stanici The CW. Dylan hraje v přicházejicím filmu Dismissed, ve kterém hraje teenagera s nějakými vážnými problémy, jménem Lucas Ward. Film vyjde letos 21. listopadu.

Lucas se z počátku zdá být perfektní student, který chce jít na Harvard. Ale pak dostane B+ a všechno jde odtud z kopce. Začne pověření svého učitele Mr. Butlera zpochybňovat, nechal vybuchnout vědecké experimentx do obličeje svého partnera a křičel na vrstevníka. Když začne Mr. Btler vyšetřovat, zjistí, že Lucas není dokonalým studentem, kterým předstírá, že je.

Trailer k filmu:
Pokud nejde spustit, klik >ZDE<

REVIEW: Upíří Deníky - Zášt'

29. října 2017 v 11:19 | L. J. Smith |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Databazeknih.cz

Třetí díl byl opět lepší, než ty přechozí, možná zatím i nejlepší. Moc se mi líbil, zajímavý děj a mnoho akce přidaly na kvalitě. Tento díl se trochu jeví, jako celé uzavření série. Bylo by to hezké a smutné uzavření série- dokonce jsem i brečela.


REVIEW: Upíří Deníky - Souboj

27. října 2017 v 17:10 | L. J. Smith |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Databazeknih.cz

Souboj byl určitě lepší, než Probuzení. Bavila mě i víc a kvalita taky lepší. Ale pořád příliš jednoduché, ale konec jsem nečekala a dopadlo to zajímavě. Doufám, že se knihy budou postupně zlepšovat a i víc mě bavit.


Jennifer L. Armentout - Brave

27. října 2017 v 16:28 COMING OUT
Jennifer L. Armentout na Instagramu potvrdila třetí a poslední díl trilogie Wicked (Tajemné touhy). Ponese název Brave (Statečná). Kniha vyjde už letos 12. prosince (v Americe).

Anotace:

Ivy Morgan se v poslední době necítila sama sebou. Ne, že by se ji někdo divil. Koneckonců, být zadržena šíleným vílím princem, který chce natrvalo otevřít brány do Jinnosvěta, nechá nějaké mentální jizvy. Je to víc, než to. Něco temného a zákeřného se šíří skrz Ivy, mocnější, než by si kdy mohla představit..... a přichází to mezi ni a muže, do kterého se hluboce zamilovala, elitního člena Řádu Rena Owense. Ren by udělal cokoliv, aby udržel Ivy v bezpečí. Cokoliv. Ale, když pro ni udělá životní rozhodnutí, dopad jeho jednání nese dalekosáhlé následky, které můžou rozdělit jejich životy. Pud Ivy má mít nějakou šanci na přežití, musí osložit bolest a zradu, kterou cítí a spolupracovat nejen s těmi, které miluje, ale i s nepřítelem, kterého by měla raději zabít, než mu věřit. Válka přichází, a brzy je jasné, že Ren a Ivy ví o Řádu jediní a dokonce i jejich nepřátelé nebyli ničím jiným, než hromadou nebezpečných, smrtících lží. Ivy ví, že musí být víc, než jen statečná, aby zachránila ty, které miluje- a nakonec i samu sebe.
Protiže za zlým vílím Princem je Královna

Předchozí díly jsem četla v létě, ale abych mohla napsat recenzí, musím je přešíst znovu.


Obálka knihy:
Zdroj obrázku: Jenniferlarmentrout.com

REVIEW:Upíří Deníky - Probuzení

27. října 2017 v 14:08 | L. J. Smith |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Databazeknih.cz

Probuzení je první díl série Upíříc Deníků. Tato série se stala knižní předlohou pro jeden z nejsledovanějších seriálů, The Vampire Diaries. Seriál skončil a já si chtěla přečíst knihy. Od seriálu se to podstatně liší, ale o tom napíšu článek zvlášt'. Kniha určitě nepatří mezi moje nejoblíbenější knihy, ale bylo to pohodové čtení.


REVIEW: Krvavé Ostří

24. října 2017 v 17:37 | Sarah J. Maas |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Tipycz

Povídky o Celaenině minulosti. Bylo to hodně zajímavé-všechyn události navazují do současných knih. V originále i ve slovenštině má každá povídka zvvlášt' knihu. Jen nám je všechny dali do jedné knihy, a je to si myslím lepší. Poslední povídla mě dostala a dohnala až k slzám, což jsem nečekala (co se stane jsem věděla).


DRAM CAST: Hush, Hush

23. října 2017 v 20:56 DREAM CAST
Tady je dream cast pro ságu Zavržený. Tenhle dream cast je asi nejnovější a mám obsazeny jen dvě role, ale snažím se to doobsahovat, ale dobří adepti prostě nepadají z nebe- škoda.

Dream cast na Pinterestu >ZDE<

PATCH:

Kaidan Rowe

Můj Patch Cipriano. Kaidan Rowe je pro něj naprosto dokonalý. Působí na mě, tak tajemně a záhadně
a je strašně sexy-jako Patch. Je pravda. že jsem jiného adepta pro Patche neviděla,
ale Kaidan je prostě perfetní a asi těžko bych našla někoho lepšího ♥.


NORA:

Barbara Palvin

Takhle jsem si Noru vždy představovala. Nevinný vzhled a navíc by jí to s Kaidanem
neuvěřitelně slušelo. Podle mě perfektní adeptka na Noru Grey.


MARCIE:

Ashley Benson

Ashley Benson je jednoznačně moje Marcie Millar. Je to úžasná herečka a pro
Marcii dokonalá a určitě by zvládla roli té největší mrchy ze všech postav.

DABRIA:

Claire Holt

O Claire Holt jsem vždy říkala, že má takový postoj mrchy. Andělská tvář, pod
kterou se skrývá mrcha, takhle jsem si Dabriu představovala a Claire by ji
určitě dokázala perfektně vystihnout (hrála v The Originals).


BLYTHE (NOŘINA MATKA):

Elizabeth Reaser

Elizabeth Reaser mě ihned zaujala na roli Nořiny matky, hlavně vzhledově. Blythe
jsem si vždy nějak takhle představovala a nikdo lepší pro tuhle roli není.

HANK (NOŘIN/MARCIIN OTEC):

Peter Facinelli

Hned jak jsem viděla na Pinterestu fotku Petera Facinelliho se mi vybavil Hank Millar,
takže pro mě to byl Hank hned na první pohled.


SCOTT:

Zach Roerig

Zach Roerig nevypadá úplně přesně jak si Scotta představuji, ale je tomu určitě nejblíže.
Tak jako v popisu knhy, je svalnatý, hezký a má drsňácký vzhled, takže mě to určitě stačí.

ELIOT:

Zach Roerig

Když jsem v jednom dream castu viděla Zacha, vybavil se mi Eliot. Ne proto, že by
mi nějak zvlášt' připomínal tu postavu, ale když já slyším jméno Eliot, vybaví se mi blond'ák
s modrýma očima (nevím proč XD).To je zatím vše z Hush, Hush dream castu. Pro tenhle je to težší nacházet lidi, protože knihy nejsou až tak slavné, ale snažím se hledat.

REVIEW: Říše Bouří

17. října 2017 v 21:07 | Sarah J. Maas |  REVIEWS
Zdroj obrázku: FB Humbook

Říše bouří je nejnovější díl série Skleněný Trůn, který vyšel v češtině. Tento díl mě úplně zlomil. Události knihy jsem nečekala a srdce mám zlomené a dokonce ani slzy nechyběly. Troufám si říct, že to byl zatím asi nejlepší díl z celé série, tím nechci říct, že ostatní měly horší kvalitu, to ne, ale prostě... Je to prostě SJM.


Zákulisí blogování

17. října 2017 v 20:41

Mnohé z vás možná zajímá, jaké to je blogovat, a co to obnáší. Na Facebooku jsem objevila blogerskou výzvu, díky které tohle zjistíte. Obvykle se žádných výzev neúčastním, ale tahle celkem zaujala.
Tak, tady to máte:

Jak jsem začal/a psát blog?

K blogování mě přivedl blog The suite life & Violetta, který je prvním blogem, co jsem začala sledovat-už ho nesleduji. Navštěvovala jsem ho často a začala si říkat, jaké by to bylo mít vlastní blog. Neměla jsem tehdy s blogováním žádné zkušenosti a nevěděla, co to obnáší. Vrhla jsem se do toho po hlavě. A od té doby tento blog prošel celkem velkými změnami.

Proč píšu?

Psaní blogu mě jednoduše baví. Je to pro mě volné sdělování mých názorů a myšlenek. A člověka i potěší, když se lidem blog líbí. Ale hlavní je, že tento blog píšu pro sebe a nikdo mi to nemůže vzít : )

Kdo je můj oblíbený autor/ka?

Už nejspíš víte, že moje oblíbená autorka je Sarah J. Maas, párkrát jsem to zmiňovala na facebooku i zde na blogu.
Sarah píše úžasně. Její knihy mám nejradši. Děj je neočekávaný, šokující, srdcervoucí.... A zvraty v knihách mě odrovnávají. Je to moje záruka kvality, která nikdy nezklame.


Jaká je moje oblíbená kniha?

Tohle je celkem těžká otázka. Vybrat si moji nejoblíbenější knihu... Řekla bych, že to je Dvůr Mlhy a Hněvu od Sarah J. Maas. Je to druhý díl série Dvůr Trnů a Růží. Mělo to velmi neočekávaný děj a zvrat. A ani slzy nechyběly.


O čem píšu?

Ti, kdo sledují můj blog to určitě ví, ale pro nové návštěvníky neuškodí to napsat.
Píšu o filmech, knihách a seriálech. Přidávám i novinky, které přicházejí na tohle téma a v poslední době jich je celkem dost. Je tu i pár knih na přečtení přímo zde, na blogu.

Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?

To je u každého článku jiné. Knižní recenze mi trvají napsat někdy jen dvacet minut a někdy i dvě hodiny. Když čtu knihu, snažím se si z toho pamatovat, co se mi líbilo, co zklamalo a poznatky atd. Už když čtu, tak přemýšlím, co a jak napíšu.
Když jdu do kina na nový film je to to samé, i když jsem zrecenzovala zatím jen jeden film a nemám s tím nic zkušeností.
U seriálů mi to trvá nejdýl, rozepíšu se, tak, že mi to trvá i pár hodin.

Jaká je moje oblíbená citace z knihy?

Moje nejoblíbenější citace jsou z knihy Dvůr Mlhy a Hněvu:

"To the people who look at the stars and wish, Rhys"
To the stars who listen-and the dreams that are answered"

"When you spend so long trapped in darkness, you find that the darkness begins to stare back"

Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne - proč ne? Ano - podporují mě?

O tomto blogu moje rodina neví, není to tak, že bych se za to styděla, jen si nemyslím, že by je to nějak zajímalo. A přátelé? Ví o mém pár kamarádek, kterykterým by se mohl líbit a jedna mi řekla, že je velmi inspirativní.

Označuji se rád/ a za blogera?

Ne, je to jen nálepka, ale přece jen asi bloger jsem, jen se za něj neoznačujineoznačuji.

Zkoušel/ a už jsem někdy napsat knihu?

Tohle jsem nikdy nezkoušela. A ani to v plánu nemám. Já totiž nemám na to fantazii ani trpělivost.

Jaká je největší výzva, se kterou se jako bloger setkávám?

To bude asi, jak zařídit, aby na něj byl čas a bavil mě rozvíjet. Jakž, takž se mi to ještě daří, najít si na něj čas, ale není to, jako o prázdninách. Ale přiznávám se, že bývám pozadu a články, proto přidávám i dvě knižní recenze za jeden den...Jinak tenhle blog miluji a nehodlám ho opustit.

Jaké jsou ideální podmínky pro psaní?

Dobrá nálada, nebo alespoň chuť napsat článek. Pouštění oblíbených písní, při psaní. Deštivé počasí....

Co mi blogování dalo a vzalo?

Dalo mi určitě schopnost, jak vyjádřit svůj názor na něco a napsat to, aby to dávalo smysl. Vzalo mi to určitě hodně času....

Moje oblíbené blogy, které čtu...


To je všechno! Doufám, že vám to pomohlo poznat lépe mě i můj blog.
Výzvu jsem převzala od Canli.cz
Pokud máš blog, neváhej a dej si tuhle výzvu i na svůj blog :D

Jak jsem začal/a psát blog?
Proč píšu?
Kdo je můj oblíbený autor?
Jaká je moje oblíbená kniha?
O čem píšu?
Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?
Už jsem někdy měl/a spisovatelský blok?
Jaká je moje oblíbená citace knihy?
Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne - proč ne? Ano - podporují mě?
Označuju se rád/a za blogera?
Zkoušel/a jsem už někdy napsat knihu?
Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?
Jaké jsou ideální podmíny pro psaní?
Co mi blogování dalo a vzalo?
Moje oblíbené blogy, které čtu..

REVIEW: Královna Stínů

17. října 2017 v 17:24 | Sarah J. Maas |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Fantasyknihy.eu

Sarah J. Maas opět ukázala svů talent na nečekané zvraty. Kniha mě úplně pohltila a bylo to napínávé od začátku do konce. Královna Stínu, stejně jako ostatní knihy SJM nejsou zrovna nejtenčí, ale zato jsou velmi obsáhlé a popsané do detailů a napínavé.I. Marlene King a Paul Wesley společně pracují na projektu pro Freeform

13. října 2017 v 15:33 COMING OUT
Tvůrkyně seriálů Pretty Little Liars a Famous In Love I. Marlene King a herec ze seriálu The Vampire Diaries, režisér seriálu Shadowhunters Paul Wesley společně pracují na novém projektu pro televizní stanici Freeform. Seriál bude natočen podle novely od Andrewa Shaffera, Tapped. Kniha nevyšla a nejsou o ní žádné informace.

Bude to o třech studentech, kteří vytvoří seznamkovou aplikaci, které se říka Tapped. Tapped se stane velmi populárním a studenti se stanou přes noc milionáři. Aplikace vytvoří nové nebezpečí a studenti to musí dostat pod kontrolu.

Bližší informace zatím nejsou. Není zveřejněno ani obcazení a přibližné datum nebo rok zveřejnění, ale určitě budou nové informace brzy. Marlene si toho vzala nějak hodně najednou: PLL spin-of, druhá série Famous In Love a ještě nový seriál Trapped, uvidíme co z toho všeho vznikne. Paul Wesley režíroval druhou sérii Sahowhuntes a měl by řežírovat i třetí, tak uvidíme.

I. Marlene King a Paul Wesley
Zdroj obrázku: Deadline.com

REVIEW: American Assasin

10. října 2017 v 18:12 REVIEWS
American Assasin (český název: Americký zabiják) je film natočený podle knižní předlohy Vince Flynna.
Rozhodla jsem se na něj jít, protože v hlavní roli hraje Dylan O'Brien ze seriálu Teen Wolf.
Moc jsem toho neočekávala, není to zrovna můj žánr- akčňáky moc nemusím- ale o to víc se mi líbil. Příběh je hodně promyšlený a není to žádná slátanina. Akce je naprosto perfektní a všechno vypadá naprosto přirozeně. Film se hraje jen v originálním znění s cz titulkami, tudíž nemá dabing. Já bych na dabing ani nešla, protože vždy kazí celý film. Určitě doporučuji si na něj zajít

Je zajímavé, jak jedna událost může člověka poznamenat a ovlivnit navždy. Tím člověkem je Mitch Rapp, který při teroristickém útoku přišel o snoubeku. Snaží se ty teroristy najít a pozabíjet je. Mitch může jít i do vězení, ale ředitelka CIA v něm vidí potenciál a dá mu šanci dělat to, po čem touží, ovšem u CIA. Pošle ho na výcvik k bývalému mariňákovi Hurleymu, který by z něj měl udělat dokonalou zbraň. Pokud to Mitch zvládne, může lovit teroristy ve službách americké vlády. Vypadá to ale, že svou první misi ani nepřežije....

Zdroj obrázku: ČSFD.czREVIEW: Dědička Ohně

10. října 2017 v 17:11 | Sarah J. Maas |  REVIEWS
Zdroj obrázku: My books diary

Dědička Ohně se četla strašně krásně a stránky rychle ubývaly. Třetí díl série Skleněný Trůn mě úplně nadchnul a pohltil. Kniha byla velmi krásná, akorát byly části, které mě až tak nenadchly, ale i to mělo v sobě něco kladného a příběhu to prospělo. S každou knihou se série posunuje na vyšší úroveň , což je nádhera a na další knihy se těším čím dál, víc.


REVIEW: Půlnoční Koruna

7. října 2017 v 18:05 | Sarah J. Maas |  REVIEWS

Zdroj obrázku: My books diary

Půlnoční koruna byla ještě lepší než Skleněný Trůn. Hodně nečekaných zvratů, další tajemství, nebezpečí....A další odhalení Celaeniny minulosti. I slzy tekly... a jak... Srdce se mi roztříštilo na milion kousků, takhle se cítí asi každý, kdo čte SJM knihu. Strašně jsem si tuto sérii oblíbila a zamilova si ji. Oproti Skleněnému trůnu jde vidět, že děj je více promyšlený a styl psaní profesionálnější.


REVIEW: Skleněný Trůn

7. října 2017 v 15:27 | Sarah J. Maas |  REVIEWS
Zdroj obrázku: My books diary

Sérii jsem začala číst, protože je od mé oblíbené autorky- Sarah J. Maas, která napsala i sérii Dvůr Trnů a Růží. Skleněný Trůn mě neskutečně pohltil, drobné chybičky tam sice jsou, ale taky to autorčina úplně první kniha. Moc jsem nečekala, že mě bude bavit, ale opak je pravdou, bavila mě, a hodně.


REVIEW: Koruna

1. října 2017 v 11:39 | Kiera Cass |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Just Breathe & Read

Poslední hniha celé série mě překvapila a má moc hezký a št'astný konec. Líbila se mi víc, než Dcera. Je zde několik nečekaných zvratů. Je trochu smutné, že tohle je úplně poslední kniha celé série, která mě nadchla a i dost překvapila.


REVIEW: Dcera

1. října 2017 v 10:45 | Kiera Cass |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Just breathe & Read

Dcera mi přišla o dost slabší než předchozí díly a nebylo to úplně to, co jsem očekávala. Taky to je téměř jiný příběh, psaný z pohledu nové dědičky trůnu..Ale konec mě odrovnal a já hodně brečela...