Červenec 2017

REVIEW: Dvůr Trnů a Růží

28. července 2017 v 13:13 | Sarah J. Maas |  REVIEWS
Zdroj obrázku: Fantasyknihy.eu

Kniha mě naprosto překvapila a pohltila. Děj je hrozně neočekávný a krásný. Je to i hodně srdcervoucí a hodně jsem si pobrečela. Dvůr Trnů a Růží je re-telling Krásky a Zvířete, ale s půdodní pohádkou toho moc společného nebylo. Je to teprve aurorčina druhá série a je už tak úžasná a hodně znamá a populární.


Shadowhunters

25. července 2017 v 16:11 TV SERIES
Shadowhunters je seriál, vysílaný na americké stanici Freeform. Seriál je natočený podle knihy Mortal Instruments od Cassandry Clare. Podle knihy je natočen i jednodílný film Mortal Instruments: City of Bones. Bohužel už se blíží ke svému konci, stanice seriál ruší s odvysíláním 3B série.

Obsazení:
Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Matthew Daddario, Emeraude Toubia, Harry Shum, Alberto Rosende, Isaiah Mustafa, Maxim Roy a další...

Clary Fray žije celkem normální život puberťačky, ale jen do chvíle, kdy sfoukne z narozeninového dortu osmnáct svíček. Zjišťuje, že není tím, kým si myslí, že je, smrtelníkem. Patří k dlouhému rodokmenu Lovců Stínu, kteří ochraňují svět lidí před démony toho nejhrubšího zrna. Na cestě za kompletní proměnou z bezstarostné středoškolačky v obávanou mstitelku jí pomáhá Jace, zkušený Lovec Stínů, a kamarád Simon.

Nemůžu říct, že seriál je nějak špatný, ale hodně se toho tam nepovedlo. V první sérii efekty vypadají strašně lacině a už jen to zhoršuje úroveň celého seriálu. Poté je tu Katherine McNamara, která hlavní roli dostat nikdy neměla, její "herectví" je takové nijaké, umělé a její postava pak působí jako chudinka...Ještě k hlavní hrdince. Její vlasy mají být zrzavé, ale já osobně v té oranžové žádnou zrz nevidím. Takových ne úplně sympatických postav je tam více. Narozdíl od hlavních postav se tvůrcům povedly ty vedlejší, které už jsou mnohem více sympatičtější. Seriál má své dobré i špatné epizody. Někdy jde všechno dobře a začíná se to zlepšovat a někdy to je zbytečně rychlé nebo pomalé. Já bych ho hodnotila jako trochu přeplácaný a kvůli tomu se v tom ději i ztrácím. V druhé sérii už se to začíná lepšit. Když jsem viděla ty efekty tak jsem málem slavila, že jsou mnohem realističtější a i příběh se posouvá jinam. Stále tam ale jsou ty hluchá místa. Knihy jsem nečetla, ale slyšela jsem hodně ohlasů, že tvůrci se měli více držet knih (knihy tam jsou, jen šest knih naplácali do dvou sérií). Z třetí série jsem viděla asi dvě epizody a vzdala to. Když se seriálu blíží konec, tak se na to ještě nejspíš dodívám.


Trailer na první sérii:
Pokud nejde spustit, klik >ZDE<


Plakát:
Zdroj obrázku: ČSFD.cz

Descendants 2

24. července 2017 v 12:03
Film Descendants 2 (Následníci 2) měl premiéru na americkém Disney Channelu v pátek 21. července. Po velmi úspěšné jedničce jsem se nemohla dočkat dvojky. Strávila jsem dva dny hledáním odkazu na stažení nebo online shlédnutí bez registrace. Nakonec jsem našla odkazy na online shlednutí dva. Bohužel ke stažení jsem zatím nic nenašla. Musím uznat, že dvoje je asi ještě lepší než jednička. Krásné písničky, velmi chytlavé. Nové postavy... A mám skvělou novinku. Potvrzeno Descendants 3!!! Bohužel, nejspíš budeme čekat další dva roky do premiéry. O premiéře na českém Disney Channelu ještě nejsou informace, ale nejspíš to bude příští rok v létě.

ONLINE >ZDE<, >ZDE<Ways to Be Wicked

Nejde spustit, klik >ZDE<


What's My Name

Nejde spustit, klik >ZDE<

Chillin' Like a Villian

Nejde spustit, klik >ZDE<

Space Between


Nejde sustit, klik >ZDE<

It's Going Down


Nejde spustit, klik >ZDE<

You and Me


Nejde spustit, klik >ZDE<


The Originals

22. července 2017 v 17:50 TV SERIES
The Originals je seiál vysílaný na americké stanici The CW. Je to spin-off k seriálu The Vampire Diaries. Seriál nemá dabing. Narozdíl od TVD nemá knižní předlohu. Nedoporučuju se dívat, pokud jste neviděli TVD. Nyní se vysílá pátá a poslední série. Ale tvůrci oznámili spin-off, který ponese název The Legacies.

Obsazení:
Joseph Morgan, Phoebe Tonkin, Summer Fontana, Nathaniel Buzolic, Daniel Gillies, Danielle Campbell, Claire Holt, Riley Voelkel, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Yusuv Gatewood, Steven Krueger, a další...

Tenhle spin-off je takové dospělejší pokračování TVD. Přes první sérii byly velké posuny charekteru některých postav a postupně i přes všechny série


SPOILERY 5. SÉRIE
- Josh bude mít větší roli
- Teenage Hope se zamiluje do nedávno přeměněného upíra Romana- Jedidiah Goodacre
- 5. série bude mít jen 13 epizod, vysílat se bude na jaře 2018
- je to poslední série
- Candice King se v TO objeví několikrát jako Caroline
- Candice se objeví hned v první epizodě
- Matt Davis se tam taky párkrát objeví jako Alaric
- Uvidíme mnoho scén Hayley a Hope
- Hayley bude v 5x13, ale ještě to nebylo natočeno
- Caroline bude mít scény s Hope a dozvíme se její pohled na minulost
- Hyley nebude ve všech 13 epizodách, ale je velkou částí příběhu
- Summer Fontana (sedmiletá Hope) bude ve flashbacích
- Konec TO nemusí být št'astný- nejspíš síšené pocity
- Candice (Caroline) a Riley (Freya) budou mít společné scény
- Neuvidíme Klause jak se přeměnuje ve vlka, ale bylo to ve scénáři (vystřihli to)
- Uvidíme jednu z těchto postav: Cami, Finn, Jackson
- Možná uvidíme Cami (nemusí se vracet zpět k životu, ale možná jako přízrak nebo duch)
- Uvidíme klasický matka-dcera chaos
- Z hlavních postav TVD uvidíme jen Caroline a Alarica
- Nejvíc Carolininých scén jsou s Klausem (ale nejspíš nebudou spolu jako pár)
- Marcel se ohlédne za svou minulostí
- Eliah nebude ve všech epizodách
- Klaus bude ve všech epizodách
- Datum premiéry S05 se dozvíme možná v lednu
- Vincent potká holku
- Freya a Keelin budou stále spolu a hluboce se milují
- Freya je pro Hope velkou oporou, což se ne-vždy shoduje s tím, co chce Klaus
- S05 bude hlavně o vztahu Klause a jeho rodiny
- Kol a Davina budou spolu v 5x11
- Hope a Freya se snažily udržet se v kontaktu s Klausem a celý vztah udržet zdravý a silný, ale přes ty léta se to začlo komliovat
- Vztah Hayley a Elijaha je naplněný láskou, ale i bolestí
- Rebekah a Freya budou mmít scény spolu
- V čase, kd byli všichni odděleni byla Freya v kontaktu se všemi
- Neuvidíme žádne narozeniny, ale i přesto hodně skvělých věcí
- Summer se ukáže ve flashbacích, kdy Hope opět ztrácí kontrolu nad svou magií
- Pro teenage Hope je pořád problém kontrola nad její magií
- Alaric bude v 5x12
- Uvidíme už dospívající Lizzie a Josie v 5x13
- Díky velkému time-jumpu se většina problémů vyřešila, ale budou zmíněny
- Bude velmi speciální moment s Freyou a Elijahem, který bude radostně uplakaný

The Vampire Diaries

19. července 2017 v 21:32

The Vampire Diaries, který se vysílal na americké stanici The CW. Seriál už skončil. Nese český název Upíří Deníky. Nadabované jsou jen čtyři série, je natočený podle knihy Upíří Deníky od L. J. Smith.


Obsazení:
Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Candise King/Accola, Kat Graham, Matt Davis, Steven R. McQeen, Joseph Morgan, Claire Holt, Nathaniel Buzolic, Daniel Gillies, Zach Roerig, Michael Trevino a další...

Byl by to klasický upíří příběh, kde se starodávný upír Stefan přistěhoval do malého městečka Mystic Falls kdesi v amerického lesích, a zamiloval se tam do krásné mladé dívky Eleny. Jenže děj se komplikuje, lidé umírají a na scéně se objevuje upírův zlý bratr Damon. Dávné spory se vzedmou, když i on najde zalíbení ve stejné dívce.

Ačkoliv upíří éra už před nějakým časem skončila, TVD stojí za to vrátit se v čase. Na seriálu velmi obdivuji, že to není jen nějaká romantická upíří slátanina, ale že je to mnohém víc. Je tam i hodně krve prolití, krutostí a magie. Svým způsobem bych seriál zařadila si do každého žánru, každý si tam dokáže najít něco svého. Úplně v každé epizodě se něco děje a vždy se najde něco, co člověk nečeká. Příběh nebyl vždy úplně nejlepší, byly tam takové tiché a zbytečné události. Pro mě největší poles byla celkově celá sedmá série. Podle mě se seriál měl dočkat svého konce už se šestou sérii- bylo by to důstojnější zakončení. Scénáristům musím nechat, že jsou velmi nápadití. Hladně ve směru, jak přívést postavu zpět k životu. Úmrtnost je poměrně vysoká. Seriál mám hodně ráda, často se mi stávalo, že jsem nemohla přestat brečet, vyjímkou nebyl ani finální díl. Z finálního dílu mám tak celkově hořko-sladké pocity, určitě to mohlo být lepší, řeknu to spíše tak, že za to hlavně mohla Nina Dobrev.

Jak už je výše zmíněno, seriál je na motivy knížek. Já četla první čtyři nebo pět dílů a musím říct, že seriál a kniha jsou dvě naprosto rozdílné věci. Seriál si z knihy vzal jen ty úplně nejzákladnější věci, i vzhled hlavní hrdinky se liší. Tvůrci se snažili jen v prvních pár epizodách, aby byla podobnost. V tomto ohledu jsem za to ráda, mě se knihy moc nelíbily, nebyly špatné, ale mnoho věcí tomu chybělo. Filmová verze je podle mě mnohem lepší. Seriál i kniha si jsou každý svou vlastní cestou.Plakát:
Zdroj obrázku: ČSFD.cz


Teen Wolf

18. července 2017 v 21:30 TV SERIES
Teen Wolf je seriál vysílaný na americké stnici MTV. Vysílal se od roku 2011 a letos skončil. TW nese český název Vlčí Mládě, dabing má do 5. série.

Cast:
Tyler Posey (Scott), Crystal Reed (Allison), Dylan O'Brien (Stiles), Holland Roden(Lydia), Shelley Henning (Malia),Tyler Hoechlin (Derek), Dylan Sprayberry (Liam), Colton Haynes (Jackson), Arden Cho (Kira), Cody Christian (Theo), Ian Bohen (Peter),....


Scott McCall je obyčejný středoškolák, až do dne, kdy se se svým nejlepším kamarádem Stilesem Stilinskim vyjdou do lesa hledat mrtvolu. Scotta pokouše vlkodlak-Alfa- a on se jedním stává. Ve škole potká novou žačku Allison Argent, do které se zamiluje, Scott je vlkodlak krátce a bojí se, že ji ublíží. Allison je z rodiny, která už po staletí loví vlkodlaky....